Ciekawostka z ROD.

Wczoraj jeden z Naszych działkowców zaprosił mnie na swoją działkę aby pochwalić się niesamowitą dla niego wiadomością i zdarzeniem.  Po 18 latach od posadzenia zakwitł na jego działce tulipanowiec.

Tulipanowiec amerykański to drzewo które ma szeroką idącą w piramidę koronę , jest z rodziny magnoliowatych w Polsce dobrze znosi nasze warunki klimatyczne i dorasta nawet do 20 m .

Liście tulipanowca mają ładny klapowaty kształt koloru żywo zielonego , które jesienią przebarwiają się na żółtopomarańczowe.

Kwiaty tulipanowca przypominają tulipany ,mają delikatną zielonkawo-biało-pomarańczową barwę. Pojawiają się w czerwcu. Owocem jest oskrzydlony orzeszek. Tulipanowiec amerykański to roślina miododajna.

Tulipanowiec jest rośliną bardzo często kupowaną i docenianą ze względu na przepiękny wygląd liści oraz ładnie wyglądające kwiaty przypominające tulipany, dlatego warto znaleźć jej w ogrodzie szczególne miejsce , gdzie będzie mogła w pełni zaprezentować swe przepiękne  walory.

Oplus_0

Dobrze komponuje się też z innymi drzewami ozdobnymi jak i w miejscach specjalnych naszego ogrodu . Jest to roślina bardzo chętnie wybierana do urozmaicania zieleni miejskiej bądź ogródków osiedlowych jak i domowych.

 

Tulipanowiec amerykański lubi miejsca słoneczne osłonięte od wiatru. Preferuje podłoża świeże, przepuszczalne, dość wilgotne o odczynie kwaśnym do obojętnego. Nie znosi podłoży suchych i wapiennych. Tulipanowiec najlepiej sadzić wiosną .Zaleca się przywiązywać go do palików. W pierwszych latach uprawy warto osłaniać drzewka i ściółkować glebę. W czasie suszy wymaga podlewania. Tulipanowiec amerykański nie wymaga cięcia i jest odporny na szkodniki.