Nasz problem!!

Od początku sezonu 2020 r. największym problemem są śmietniki. Działkowicze wyrzucają wszystko co mają do usunięcia z działki. Są to meble ,lodówki ,telewizory, materiały budowlane, elementy stalowe i betonowe ogrodzeń.

Przypominamy, że śmieci to są takie odpady które powstają w trakcie pobytu na działce tak jak w domu. To resztki opakowań, butelki , odpady biologiczne itp. Niestety nasi działkowicze uznali że śmieci to wszystko co można wyrzucić a wiec trawa, liście, gałęzie ,deski ,szkło i w związku z tym nasze śmietniki wyglądają tak:

Firma która wywozi śmieci nie nadąża z ich wywozem(odbiór 1 x w tygodniu). Niestety ale usługi za wywóz śmieci bardzo podrożały( nawet 2,5 x). Zamawiamy dodatkowy transport aby to wywieźć. Koszty będą bardzo duże. Dziwicie się Państwo że tak dużo płacicie za śmieci, niestety to Nasza wina.

Mam propozycję dla Naszych działkowiczów , proszę popatrzeć jak wyglądają śmietniki u Naszych sąsiadów w ROD „Skanda”(powierzchnia działek zbliżona ,ilość śmietników również), tam jest czysto i schludnie a ilość śmieci zdecydowanie mniej. Proszę się zastanowić nad tym zagadnieniem –Można – można, tylko trzeba chcieć”.